MIKULÁŠSKE TRHY

Predvianočná nálada vládla na Gymnáziu A. H. Škultétyho od začiatku decembra a dotvárala ju príjemná tvorivá atmosféra.
Študenti niekoľko dní vopred starostlivo pripravovali rôzne výrobky. Niektorí prejavili úplnú samostatnosť, iným pomohli kamaráti, rodičia i starí rodičia.
Správne naladení a s obchodným duchom po boku sme 4. decembra 2013 otvorili už 3. ročník Mikulášskych trhov na škole.

V spoločenskej miestnosti si študenti pripravili stánky, rozložili vlastnoručne pripravené vianočné dobroty, nápoje, dekorácie a priestor dostali aj ochotní remeselníci z blízkeho okolia, ktorí nám predviedli svoju zručnosť a naučili nás pliesť zvončeky i košíky z tŕstia.
Počas celého dňa vládla na trhoch čarovná atmosféra prichádzajúcich Vianoc: rozvoniavala škorica, vanilka, čerstvé medovníky, domáce koláčiky i čerstvo pečené oblátky, či študentský punč.

Svoje čestné miesto mal aj stánok Unicef, pretože sme toto podujatie aj tentokrát zahrnuli do projektu Školy pre Afriku. Časť zisku sme venovali na pomoc deťom v afrických krajinách, kde vzdelanie ešte ani dnes nie je taká samozrejmosť ako u nás.
Tešíme sa, že sa nám opäť podarilo urobiť radosť sebe, svojmu okoliu, a aj neznámym deťom....To je to správne čaro VIANOC

Mgr. Miroslava Čopová